Poznaj nasze okolice

Podziemny Olkusz

To wyjątkowa okazja do zwiedzenia dawnego Olkusza trasą turystyczną po piwnicach Ratusza oraz budynku Starostwa. W tym muzeum znajdziesz między innymi: makietę Olkusza z czasów największej świetności, replikę astrolabium – urządzenia astronomicznego olkuskiego astronoma Marcina Bylicy. Wszystkie wystawy są uzupełnione różnymi multimediami.

Pustynia Błędowska

Polska Sahara, czyli największy obszar piasków lotnych w środku Polski. Pustynia Błędowska jest położona na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Jej obszar zajmuje około 32 km² powierzchni i bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić.

Zamek Rabsztyn

To wyjątkowy zamek znajdujący się na szczycie Kruczej Skały, który powstał w II połowie XIII wieku. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na takie atrakcje jak: turnieje rycerzy, widok na panoramę okolic Olkusza z wieży widokowej. Na koniec zwiedzania lub w przerwie między atrakcjami możesz napić się również kawy w klimatycznej kawiarence.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to region turystyczny, w którym pojawia się wiele niezwykłych atrakcji. Bez wątpienia znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę między innymi na: zamki na trasie Szlakiem Orlich Gniazd, Pojezierze Dąbrowskie, Zalew w Poraju, Dworek Krasińskich w Złotym Potoku oraz wiele więcej.

Kraków

W Krakowie warto rozpocząć zwiedzanie od Rynku Głównego, Wawelu oraz niezwykle urokliwego Kazimierza. Jedną z najważniejszych atrakcji jest również Kościół Mariacki , gdzie można podziwiać słynny gotycki Ołtarz Mariacki Wita Stwosza. Warto zwrócić uwagę również na multimedialne muzeum Podziemia Rynku. Bez wątpienia Kraków jest pełen atrakcji, a te wymienione powyżej to dopiero początek niesamowitej podróży.

Katowice

W Katowicach warto odwiedzić bez wątpienia Kopalnie Guido, w której można poznać historię górnictwa na Śląsku poprzez wiele ekspozycji oraz rozwiązań multimedialnych. Nie można zapomnieć również o urokliwych miejscach takich jak: Dolina Trzech Stawów, Nikiszowiec, Park Śląski czy Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia. Dla osób lubiących historię doskonałym przystankiem będzie również Muzeum Śląskie.

To tylko wybrane atrakcje! Odwiedź nas i zobacz więcej

Chcesz zarezerwować pokój? Zapraszamy!

Aby sprawdzić dostępność pokoju w wybranym terminie, skontaktujemy się  z państwem w ciągu 12 godzin.

Zarezerwuj swój pobyt

Aby sprawdzić dostępność pokoju w wybranym terminie, skontaktujemy się  z państwem w ciągu 12 godzin.